HASIČSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

22. - 26. 7. 2016

Od pátku 22. do úterý 26. července 2016 proběhlo v Jesenici letní hasičské soustředění. SDH Přílepy tuto akci uspořádal již po šesté, tento rok společně s hasiči z SDH Kolešov. Zúčastnilo se ho celkem 36 dobrovolných hasičů (z toho 25 dětí), kteří v průběhu akce absolvovali bezpočet soutěží a her, výletů a všeho ostatního, co k letnímu táboru patří.

Na část jednoho dne jsme se přijeli do Jesenice podívat:

Začal budíčkem a snídaní, nemohl chybět samozřejmě úklid pokojů a bodování. Dlužno podotknout - alespoň podle toho, co jsme "směli" spatřit - že úklid těch malých byl výrazně kvalitnější úklidu dospělých.

Zatímco Vlasta Šorsáková, starostka SDH a šéfová soustředění, zůstala jako jakýsi arbitr mimo, zbytek účastníků byl rozdělen do pěti družstev po sedmi hasičích. Smíšených družstev. Smíšených jak věkově, tak příslušností k SDH. S velice svéráznými názvy (vzpomenu např. na PROHNILÝ POMERANČ - oranžová trika) se týmy účastnily rozličných soutěží.

V sobotu se např. vrhalo granátem na cíl. Vůbec přitom neplatilo, že starší byli úspěšnější než ti mladší, dokonce mezi dospělými se našli tací, kteří zcela vyhořeli. Druhou disciplínou pak bylo smotávání hasičských hadic na čas. Krátce před obědem se pak děti učily orientovat se v mapách a po skupinkách se učily topografické značky.

K obědu byla vývarová polévka a rýže s omáčkou a vepřovým masem - pokud pak mohu soudit, chutnalo úplně všem.

Krátce po poledni se účastníci soustředění přesunuli do Vysoké Libyně, kde v rámci Anenské pouti vystoupili kolešovští Soptíci.

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE a nabízíme i krátký videozáznam: